پنجشنبه 21 آذر 1398

این سیستم بر اساس نیاز پروژه های بزرگ صنعتی در حوزه نفت ، گاز ، پتروشیمی ، فولاد سازی ، نیروگاهی و صنایع سنگین ، طراحی، تولید شده و ضمن بهره برداری در پروژه های مختلف با انجام اصلاحات کاربردی ارتقاء یافته و با شرایط موجود در پروژه ها تطبیق داده شده است. کارکرد اصلی این سیستم کنترل فرآیند حرکت کالا و تجهیزات از مرحله ورود به سایت پروژه تا تحویل آن به پیمانکار و نیز ردیابی قطعات و تجهیزات تا محل نصب آنها (material traceability) می باشد. موجودی لحظه ای تجهیزات و قطعات ، مدیریت تمامی چرخه های مرتبط با کالا در سایت، کنترل کالا نسبت به نیاز های فنی ومهندسی ، تطابق آنها با سفارشات خرید و مانیتورینگ حمل کالا بخشی از این فرآیند می¬باشد. ارائه خروجی های تحلیلی کنترل کالای پروژه از دیگر وظایف این سیستم است. در واقع وظیفه سیستم های مکانیزه مدیریت کالا و اداره انبارها ،گردآوری ، پردازش و پالایش داده های خام کالای پروژه و ایجاد اطلاعات پایه ای و تحلیل شده مورد نیاز مدیریت پروژه در تمام سطوح است.

سیستم جامع کنترل کالای شرکت تجهیز فرآیند Comprehensive Material System یا اختصارا CMS نامیده میشود و بر اساس تجربیات و دست آورد های این شرکت طی حدود 15 سال فعالیت در زمینه خدمات مهندسی کالا و اداره انبارها طراحی گردیده است. سیستم مذکور ضمن بهره گیری از تجربیات و دانش ایجاد شده در شرکت و با توجه به شرایط واقعی در پروژه¬های مختلف، امکانات و عملکرد نرم افزار را با تمامی نیازهای پروژه ها تطبیق داده است. بومی سازی این نرم افزار در چندین پروژه بزرگ صنعتی ، سبب افزایش چشمگیر قابلیت انعطاف پذیری و همچنین بر آورده کردن نیازهای خاص مرتبط به هر پروژه، گردیده است. ایجاد تغییرات و اصلاحات در فرآیند کنترل کالای پروژه، بخشی از امتیازات این سیستم نسبت به نرم افزار های مشابه نموده است . مدیریت ، طراحی و توسعه این سیستم توسط تیم IT شرکت تجهیزفرآیند انجام شده لذا به شرکت و یا موسسه دیگری وابسته نمی باشد. در تمام طول مدت فعالیت در پروژه ها ، این تیم در کوتاه ترین زمان ممکن به ایجاد تغییرات و پشتیبانی مورد نیاز کارفرمایان و مشتریان، جهت انطباق این سیستم با شرایط خاص هر پروژه و برآرود نیاز مشتریان نموده است .

سیستم مکانیزه CMS بر روی تمامی سیستم های عامل و رایانه ها، با کیفیت و مدل های متفاوت قابلیت اجرا دارد. این سیستم تحت شبکه بوده و در صورت نیاز، تحت شبکه اینترنت و یا بصورت Local قابلیت راه اندازی و استفاده توسط کاربران را دارد. این سیستم هیچگونه محدودیت برای تعداد نفرات استفاده کننده نداشته و در یک زمان با توجه به امکانات شبکه مخابراتی و یا شبکه داخلی، توانایی خدمات رسانی به کاربران به تعداد نامحدود را دارا می باشد. سیستم مکانیزه CMS با پذیرش اطلاعات MTO بستر اطلاعاتی مهندسی کالا را آماده سازی می نماید. همچنین این سیستم با نمایش کلیه تصاویر اسناد مرتبط با مهندسی از قبیل درخواست یا رزرو کالا ، نقشه های فنی ، تاییدیه ها و سایر مدارک، امکان بهره مندی کاربران مجاز به رویت موارد مطروحه را ایجاد نموده است. CMS به منظور کاهش حجم جابجایی اسناد، با اسکن نمودن و الصاق عکس اسناد به اطلاعات ثبت شده دربانک اطلاعاتی خود ، این امکان را به کاربران می دهد که بغیر از رویت اطلاعات ، اصل سند را نیز در سیستم مشاهده نمایند. با این روش رفت و آمد و همچنین تعداد نسخ کپی اسناد کاهش خواهد یافت.

این شرکت در روش های اجرایی خود با عکس برداری از کلیه محموله های کالای وارد شده به سایت پروژه، اقدام به اضافه کردن مستندات تصویری هر کالا و یا محموله به مجموعه اطلاعات سندی آن می نماید . جهت یکسان سازی و ساختار گرایی روند گردش اسناد در پروژه، نرم افزار CMS امکان صدور فرمت های مدیریت کالا و گردش اسناد انبار را به صورت خودکار و در فرمت های قابل استفاده جهت چاپ و رویت برای تمامی کاربران مهیا می سازد این فرمت ها شامل PDF , excel , Microsoft word و ... می باشد.